دستیار بازاریاب دیکام (پخش مویرگی)

دستیار بازاریاب دیکام پخش مویرگی

معرفی نرم‌افزار سفارش‌گیر آنلاین دیکام

نرم‌افزار دستیار بازاریاب دیکام (پخش مویرگی) یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) است که به‌صورت مخصوص جهت انجام فرایند فروش و توزیع در  شرکت‌های پخش بهینه‌سازی شده است. وظیفه اصلی این نرم‌افزار کنترل و مدیریت فعالیت اصلی شرکت‌های پخش است. (ویزیت و سفارش‌گیری در مکان مشتری) این امر توسط امکاناتی از قبیل برنامه‌ریزی فروش، تعریف و زمان‌بندی مسیرهای ویزیت مشتری انجام می‌شود.

 

به‌غیراز موارد ذکر شده امکانات جانبی متعددی در این نرم‌افزار وجود دارد که مدیران و فروشنده‌های  شرکت‌های پخش را جهت بالابردن راندمان کاری یاری می‌رساند، پس از  عملیاتی‌شدن این نرم‌افزار  می‌توان گفت که هر بازاریاب  با دسترسی کامل به اطلاعات در هر زمان و مکانیک دستیار بازاریاب به همراه دارد که به او در امر فروش یاری می‌رساند.

 

 این نرم‌افزار  کمک می‌کند  فروشنده‌ها  به‌صورت  منظم و دقیق  از مشتری سفارش‌گیری کنند در نتیجه کالای برگشتی کمتر و تسویه‌حساب مطمئن‌تری داشته باشند و مدیران با توانایی  بیشتری به   مدیریت سیستم پخش و توزیع خود بپردازند. 

 

ویدئو کامل معرفی بخش‌های مختلف نرم افزار سفارشگیر آنلاین دیکام

مزایای استفاده از دستیار بازاریاب

فروش را کنترل کنید

کنترل فروش

از عوامل بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت و حفظ آن در شرکت‌های پخش و توزیع  کنترل فرایند فروش و نظارت و رصد همه‌جانبه عملیات فروش و توزیع کالا است.

 از امکانات موجود در نرم‌افزار دستیار بازاریاب دیکام (پخش مویرگی) که به کنترل فروش و توزیع کالا در شرکت‌های پخش و توزیع کالا کمک می‌کند می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود :

رصد و مرور مسیرهای ویزیت و توزیع کالا از طریق سیستم GPS :  با استفاده از این سیستم کاربران قادر خواهند بود که موقعیت جغرافیائی مشتریان را روی نقشه علامت‌گذاری کرده و همچنین مدیران شرکت‌های پخش می‌توانند موقعیت فعلی فروشندگان  و توزیع‌کنندگان را روی نقشه مشاهده نموده و مسیرهای ویزیت و توزیع طی شده توسط آنها را مرور و بررسی نمایند.

کنترل سفارش‌های ارسال شده : این امکان وجود دارد که پس از ارسال سفارش توسط فروشنده و دریافت آن در شرکت نسبت به تأیید، ویرایش و یا ابطال سفارش اقدام شود

هدف‌گذاری فروش : مدیران و فروشندگان شرکت‌های پخش می‌توانند در منو هدف‌گذاری فروش اهداف ریالی و تعدادی در بازه‌های زمانی دلخواه مثلاً ماهیانه یا هفتگی را تعریف نمایند.

نتایج حاصل از فروش را می‌توان با این اهداف مقایسه کرد و پس از بررسی اطلاعات ذخیره شده تصمیمات لازم را اتخاذ نمود

 

زمان را در اختیار بگیرید

برنامه ریزی فروش

برای ویزیت تمامی مشتریان در مسیر لازم است تا زمان فروشنده به‌درستی مدیریت شود.

 

بهره‌وری در استفاده از زمان به معنی  ایجاد بیشترین ارزش و بیشترین منفعت برای شرکت و تیم فروش در کمترین زمان ممکن است. فروشنده لازم است زمان خود را برای مشتریانی صرف کند که بیشترین نفع و ارزش را برای سازمان به همراه می‌آورند.

 

این که کدام مشتری در چه زمانی ویزیت شود و این ویزیت در  چه بازه‌های زمانی مرتب تکرار شود از مهم‌ترین مسائلی که در فروش باید موردتوجه قرار گیرد. تکرار ویزیت در دوره‌های زمانی صحیح و به‌دقت برنامه‌ریزی‌شده سبب می‌شود که یک ارتباط ضعیف با مشتری به یک ارتباط قوی تبدیل شود.

 

در نرم‌افزار دستیار بازاریاب دیکام (سفارش گیر آنلاین – پخش مویرگی) امکاناتی جهت انجام فرایندهای مذکور در نظر گرفته شده است برخی از آنها عبارت‌اند از تقویم فروش، منطقه‌بندی و تعیین مسیر ویزیت و سیستم اطلاعات جغرافیائی(GIS)

 

به ریز عملکرد فروش دسترسی داشته باشید

گزارشات و تحلیل فروش

پس از پیاده‌سازی و اجرای مراحل برنامه‌ریزی و کنترل سیستم فروش نوبت به گزارش‌گیری و تحلیل نتایج به‌دست‌آمده از فروش می‌رسد.

 

در این راستا نرم‌افزار دستیار بازاریاب دیکام امکاناتی  را مهیا می‌کند که هم مدیران و هم فروشندگان بتوانند گزارش‌های مربوط به عملکرد فروش و توزیع را نسبت سطوح دسترسی تعریف شده مشاهده نمایند.

 

این گزارش‌های شامل تمامی پارامترهای لازم برای چرخه فروش و توزیع کالا در شرکت‌های پخش و توزیع کالا هستند.

 

پخش خود را مدیریت کنید

تصاویری از محیط نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام

OrderRegister

عملیات ثبت سفارش

اصلی‌ترین قسمت نرم‌افزار برای فروشندگان بخش سفارش‌گیری است. فروشنده در این بخش قادر خواهد بود در مکان مشتری عملیات سفارش‌گیری را با سرعت و دقت لازم انجام داده و از طریق ارتباط اینترنتی سفارش ثبت شده را برای شرکت پخش ارسال نماید.

 

قابلیت‌ها و امکانات متعددی جهت سهولت در انجام عملیات سفارش‌گیری برای فروشنده در این بخش تعبیه شده که بسته به نوع شرکت پخش و توزیع کالا (غذائی، بهداشتی، داروئی، آرایشی و …) فروشنده می‌تواند از این امکانات استفاده کند .

 

این بخش به صورتی طراحی شده است که زمان ثبت سفارش را به حداقل رسانده و همچنین فروشنده به تمام اطلاعات موردنیاز برای ثبت سفارش از قبیل سوابق خرید مشتری، وضعیت حساب مشتری، موجودی کالای داخل انبار و پرومشن‌های فروش در نظر گرفته شده را در اختیار دارد.

 

فروشنده از طریق روش‌های مختلفی از قبیل استفاده از جدول لیست کالاها یا گالری تصاویر می‌تواند عملیات سفارش‌گیری را انجام دهد .

CustomerInfo

اطلاعات مشتریان

بدون شک به‌همراه‌داشتن اطلاعات مربوط به مشتریان برای فروشنده از اهمیت بالائی برخوردار است.

 

 فروشنده می‌تواند لیست مشتریان مربوط به مناطق تحت پوشش خود را که شرکت پخش در اختیار وی قرار داده مشاهده کرده و به اطلاعات اصلی هر مشتری از قبیل نام فروشگاه یا شرکت، نام مسئول، اطلاعات تماس، آدرس مشتری، مانده‌حساب مشتری، صنف و گروه مشتری، رتبه‌بندی مشتری، سقف اعتبار مشتری و غیره دسترسی داشته باشد.

 

 همچنین اطلاعاتی از قبیل سفارش‌های قبلی مشتری، فاکتورهای مرجوعی، چک‌ها و وضعیت چک‌ها و گردش حساب مشتری برای فروشنده قابل مرور و مشاهده است.

 

 از دیگر امکاناتی که برای فروشنده در نظر گرفته شده امکان تعریف مشتری جدید و ارسال آن برای شرکت پخش است.

 

در قسمت مدیریت نرم‌افزار هم قابلیت‌هایی برای کنترل بهتر مشتریان در نظر گرفته شده است؛ مانند فعال یا غیرفعال‌کردن یک مشتری، رتبه‌بندی مشتری، تأیید یا عدم تأیید مشتری جدید که توسط فروشنده تعریف شده است و تعین سقف اعتبار ریالی مشتری

 

route 1

منطقه بندی و مسیرهای ویزیت

در  این قسمت مدیران شرکت‌های پخش می‌توانند مناطق و مسیرهای فروش و توزیع کالا را تعریف نموده و مشتریان مربوط به هر مسیر ویزیت یا توزیع را مشخص نمایند .

 

مدیران و سرپرستان می‌توانند مسیرهای   تعریف شده را به فروشندگان  انتصاب دهند به‌گونه‌ای که هر فروشنده لیست مناطق و مسیرهای منتصب به خود را جهت فعالیت در اختیار داشته و لیست مشتریان موجود در این مناطق را مشاهده نماید . 

 

این مسیرها هم به‌صورت جدول اطلاعات و هم به‌صورت نمایش بروی نقشه قابل‌مشاهده هستند

 

ItemInfo
اطلاعات کالا

 فروشنده با همراه‌داشتن دستیار بازاریاب دیکام اطلاعات کالاهای شرکت را به‌صورت کامل در اختیار خواهد داشت این اطلاعات شامل اطلاعات خود کالا و اطلاعات فیزیکی کالا از قبیل وزن و اندازه کالا است .

 

 در صورت داشتن چندین قیمت برای کالا بر حسب مشتریان مختلف مدیران می‌توانند قیمت مربوط به هر مشتری یا صنف را به‌گونه‌ای تعریف کنند که هنگام گرفتن سفارش فقط قیمت موردنظر قابل درج در فاکتور باشد .

 

 این سیستم فروشنده را به طور لحظه‌ای از موجودی کالاهای انبار مطلع کرده و در صورت نیاز مانع فروش کالایی می‌شود که موجودی آن کمتر از مقدار سفارش داده شده باشد. مدیران می‌توانند در صورت نیاز موجودی کالای خاصی را سهمیه‌بندی کرده به‌گونه‌ای که برای فروشنده فقط سهمیه مشخص شده قابل‌فروش باشد .

 

Promotion

پرومشن ها و کالاهای هدیه

یکی از مشکلات  فروشندگان شرکت‌های پخش به‌همراه‌داشتن همه پرومشن‌ها و احیاناً محاسبه صحیح پرومشن‌های ریالی هنگام فروش است.

 

نرم‌افزار دستیار بازاریاب دیکام نه تنها کلیه پرومشن‌های ریالی و کالایی یک فاکتور را به‌صورت  خودکار محاسبه و اعلام می‌کند، بلکه قابلیت ایجاد پرومشن‌های دارای بازه زمانی بروی تمامی ابعاد یک فاکتور  (مشتری، کالا، مبلغ فاکتور، منطقه فروش، گروه کالا، تعداد سطر فاکتور، گروه مشتریان و غیره) را دارد .

 

مدیران پخش می‌توانند بر روی تمامی موارد مطرح شده پرومشن های موردنظر خود را به‌صورت خطی یا پلکانی تعریف کنند.

Gallery

گالری تصاویر محصولات

روش‌های سنتی ساخت کاتالوگ محصول بسیار هزینه بر، غیرقابل‌تغییر، حجیم و وقت‌گیر است.

گالری تصاویر دستیار بازاریاب (پخش مویرگی) دیکام نه‌تنها این مشکلات را حل نموده؛ بلکه امکانات جدیدی را نیز در اختیار شرکت‌های پخش قرار می‌دهد که شامل :

  • تعیین اولویت نمایش تصاویر در گالری
  • گروه‌بندی نمایش کالا به‌صورت نامحدود
  • نمایش توضیحات لازم برای هر کالا
  • امکان نمایش هم‌زمان تصویر چندین کالا در یک صفحه
  • امکان تعریف رنگ‌بندی برای کالاهای دارای رنگ‌های متنوع جهت‌نمایش به مشتری
SalesPlanning

برنامه ریزی فروش

برنامه‌ریزی فروش این قابلیت را برای مدیران پخش فراهم می‌آورد که عملکرد روزانه یک فروشنده را از قبل برنامه‌ریزی کرده و در اختیار وی قرار دهند.

 فروشنده می‌تواند طبق اولویت زمان‌بندی و ترتیب و هدف ویزیت که توسط مدیران یا خود وی مشخص شده است عمل کرده و نتایج فروش را برای شرکت پخش ارسال کند .

همچنین   فروشنده  از طریق منو برنامه‌ریزی فروش و تقویم فروش می‌تواند عملکرد روزانه خود،  میزان فروش و اطلاعات لازم دیگر را نیز مشاهده نماید. برنامه‌ریزی فروش شامل تعیین نوبت و زمان‌بندی ویزیت مشتریان هر مسیر است.

 

Goldes

تارگت ها واهداف فروش

مقایسه میزان فروش انجام شده با تارگت تعیین شده یکی از قابلیت‌های مهم نرم دستیار بازاریاب دیکام است .

 

مدیران می‌توانند با تعریف انواع اهداف فروش برای یک کالا، گروه کالا و یا کل فروش برحسب تعداد یا ریال فروخته شده و ارسال آن برای فروشنده این امکان را به او بدهند که به طور مستمر فروش واقعی خود را با اهداف تعیین شده مقایسه کند و در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده برنامه‌ریزی مجدد انجام دهد .

 

این اهداف و تارگت‌ها امکان تعریف در بازه‌های زمانی مختلف را دارا هستند .

Sms

سیسستم پیام رسان

با کمک این سیستم مدیران شرکت پخش قادر خواهند پیام‌ها و اطلاعات لازم را برای فروشندگان ارسال کرده یا دریافت کنند .

 

این سیستم به‌صورت آنلاین فعال بوده و فقط بین فروشندگان و شرکت پخش ارتباط ایجاد می‌کند.

 

 در صورت ارسال یک پیام جدید برای فروشنده سیستم وی تا هنگام تأیید فروشنده بر دریافت و مشاهده پیام جدید قفل می‌شود و با تأیید مشاهده پیام توسط فروشنده باز شده و اجازه فعالیت به فروشنده داده می‌شود .

 

Print

امکان چاپ سفارش در محل مشتری

شرکت‌های پخش که از سیستم فروش گرم استفاده می‌کنند و یا به هر دلیلی در هنگام گرفتن سفارش باید  فاکتور برای فروشنده چاپ شود  با استفاده از  این قابلیت قادر هستند در مکان مشتری سیستم همراه خود را به چاپگر متصل کرده و اقدام به چاپ فاکتور نمایند.

 

 این سیستم بخش برای توزیع‌کنندگان و چاپ برگه تصفیه کالا نیز کاربرد دارد.

 

time mangment

زمان سرمایه واقعی شماست

زمان نقشی اساسی در تمامی کسب‌وکارها ایفا می‌کند. در شرکت‌های پخش و توزیع کالا به دلیل نوع  فرایندهای کاری  مدیریت زمان نقش ویژه‌ای  در کوتاه‌کردن پروسه‌های اجرایی دارد. مدیریت زمان به  موفقیت بیشتر شرکت  و افزایش وفاداری و رضایتمندی مشتریان  منجر می‌شود.

 

سوال های متدوال درباره دستیار بازاریاب دیکام

دستیار بازاریاب یک  نرم افزار سفارش گیری آنلاین است . این نرم افزار اختصاصا برای شرکت های فعال در صنعت پخش که به صورت حضوری از مشتریان خود سفارش گیری می کنند تولید شده است .

ویزیتور ، موزع و یا  تحصیلدار شما در خارج از شرکت نیاز به دفتر و قلم و کاغذ ندارد و می تواند به صورت آنلاین کالا ها  ،موجودی ها ، مانده حساب ها و سایر اطلاعات مربوط به مشتری را مشاهده کند، از مشتریان سفارش گیری کرده یا برای تسویه حساب با آنها اقدام کند .

خیر ما به تمام نرم افزارهای حسابداری موجود در بازار متصل می شویم و نیازی به تغییر سیستم حسابداری نیست

خیر، نرم افزار ثبت سفارش دیکام به حساب داری شما متصل می شود و به صورت اتوماتیک سفارشات گرفته شده توسط ویزیتور در سیستم حسابداری شما ثبت می گردد

بله نرم افزار امکان سفارش گیری به صورت افلاین  را دارد و پس از اتصال به اینترنت سفارش های ثبت شده به شرکت ارسال می شود

بله ، در پنل مدیریتی نرم افزار امکان ویرایش ، ابطال و تایید سفارشات وجود دارد

بله ماژول چرخه حیات به ویزیتور یا تحصیل دار امکان مشاهده کامل گردش حساب مشتری ها ( فاکتور فروش ، فاکتور مرجوعی ، چک در حال وصول و … ) را می دهد .

بله ، گالری  تصاویر محصولات  جایگزینی عالی برای کلربوک های مورد استفاده توسط ویزیتور ها است و هزینه های مربوط به چاپ کلربوک را از بین می برد .

بله ، سفارش گیری به راحتی از طریف گالری تصاویر و عکس  محصولات قابل انجام است .

بله امکان تعریف پروموشن در پنل مدیریتی وجود دارد اما  اگر نرم فزار حسابداری شما امکان ایجاد تخفیف و پروموشن را داشته باشد دستیار بازاریاب اطلاعات مربوط به این مورد را از حسابداری دریافت می کند و نیازی به تعریف مجدد آن در سیستم دستیار بازاریاب نیست .  

بله امکان رصد ویزیتور در طول مسیر ویزیت وجود دارد و مکان ثبت سفارش در نرم افزار ذخیره شده و قابل مشاهده است .

خیر تمام امکانات و ماژول های نرم افزار به صورت پیش فرض برای مشتریان فعال می شود و نیاز به پرداخت هیچ هزینه اضافه ای وجود ندارد .

خیر ، نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام از راهکار ابری بر روی سریعترین سرور های موجود در کشور آلمان  استفاده می کند و  نیازی به تهیه سخت افزار توسط شما وجود ندارد. امنیت اطلاعات بر روی این سرورها تضمین شده است .

بله در صورت در نیاز امکان ارائه نرم افزار روی سرور  شرکت متقاضی  وجود دارد

مشتریان ما

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید 

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید 

همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

تماس بگیرید.