دستیار بازاریاب دیکام ( پخش مویرگی)

دستیار بازاریاب دیکام پخش مویرگی

معرفی نرم افزار سفارش گیر آنلاین دیکام

نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام (پخش مویرگی) یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) است که به صورت مخصوص جهت انجام فرآیند فروش و توزیع در  شرکت های پخش بهینه  سازی شده است. وظیفه اصلی این نرم افزار کنترل و مدیریت فعالیت اصلی شرکت های پخش است.( ویزیت و سفارش گیری در مکان مشتری ) این امر توسط امکاناتی از قبیل برنامه ریزی فروش،تعریف و زمانبندی مسیرهای ویزیت مشتری انجام می شود.

به غیر از موارد ذکر شده امکانات جانبی متعددی در این نرم افزار وجود دارد که مدیران و فروشنده های  شرکت های پخش را جهت بالا بردن راندمان کاری یاری می رساند، پس از  عملیاتی شدن این نرم افزار  می توان گفت که هر بازاریاب  با دسترسی کامل به اطلاعات در هر زمان و مکان  یک دستیار بازاریاب به همراه دارد که به او در امر فروش یاری می رساند.

 این نرم افزار  کمک می کند  فروشنده ها  به صورت  منظم و دقیق  از مشتری سفارش گیری کنند در نتیجه کالای برگشتی کمتر و تسویه حساب مطمئن تری داشته باشند و مدیران با توانایی  بیشتری به   مدیریت سیستم پخش و توزیع خود بپردازند. 

مزایای استفاده از دستیار بازاریاب

فروش را کنترل کنید

کنترل فروش

ازعوامل بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت و حفظ آن در شرکت های پخش و توزیع  کنترل فرایند فروش و نظارت و رصد همه جانبه عملیات فروش و توزیع کالا است.

 

 از امکانات موجود در نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام (پخش مویرگی) که به کنترل فروش و توزیع کالا در شرکت های پخش و توزیع کالا کمک می کند می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 

رصد و مرور مسیرهای ویزیت و توزیع کالا از طریق سیستم GPS :  با استفاده از این سیستم کاربران قادر خواهند بود که موقعیت جغرافیائی مشتریان را روی نقشه علامت گذاری کرده وهمچنین مدیران شرکت های پخش می توانند موقعیت فعلی فروشندگان  و توزیع کنندگان را روی نقشه مشاهده نموده و مسیرهای ویزیت و توزیع طی شده توسط آنها را مرور و بررسی نمایند.

 

کنترل سفارش های ارسال شده : این امکان وجود دارد که پس از ارسال سفارش توسط فروشنده و دریافت آن در شرکت نسبت به تایید ، ویرایش و یا ابطال سفارش اقدام شود

 

هدف گذاری فروش : مدیران و فروشندگان شرکت های پخش می توانند در منو هدفگذاری فروش اهداف ریالی و تعدادی در بازه های زمانی دلخواه مثلا ماهیانه یا هفتگی را تعریف نمایند.

نتایج حاصل از فروش را می توان با این اهداف مقایسه کرد و پس از بررسی اطلاعات ذخیره شده تصمیمات لازم را اتخاذ نمود

زمان را در اختیار بگیرید

برنامه ریزی فروش

برای ویزیت تمامی مشتریان در مسیر لازم است تا زمان فروشنده به درستی مدیریت شود.

 

بهره وری در استفاده از زمان به معنی  ایجاد بیشترین ارزش و بیشترین منفعت برای شرکت و تیم فروش در کمترین زمان ممکن است . فروشنده لازم است زمان خود را برای مشتریانی صرف کند که بیشترین نفع و ارزش را برای سازمان به همراه می آورند.

 

این که کدام مشتری در چه زمانی ویزیت شود و این ویزیت در  چه بازه های زمانی مرتب تکرار شود از مهم ترین مسائلی که در فروش باید مورد توجه قرار گیرد. تکرار ویزیت در دوره های زمانی صحیح و به دقت برنامه ریزی شده سبب می شود که یک ارتباط ضعیف با مشتری به یک ارتباط قوی تبدیل شود.

 

در نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام(سفارش گیر انلاین -پخش مویرگی) امکاناتی جهت انجام فرآیندهای مذکور در نظر گرفته شده است برخی از انها عبارتند از تقویم فروش، منطقه بندی و تعیین مسیر ویزیت و سیستم اطلاعات جغرافیائی(GIS)

به ریز عملکرد فروش دسترسی داشته باشید

گزارشات و تحلیل فروش

پس از پیاده سازی واجرای مراحل برنامه ریزی و کنترل سیستم فروش نوبت به گزارش گیری و تحلیل نتایج به دست آمده از فروش می رسد .

 

دراین راستا نرم افزار دستیاربازاریاب دیکام امکاناتی  را مهیا می کند که هم مدیران و هم فروشندگان بتوانند گزارشات مربوط به عملکرد فروش و توزیع را نسبت سطوح دسترسی تعریف شده مشاهده نمایند .

 

این گزارشات شامل تمامی پارامترهای لازم برای چرخه فروش و توزیع کالا در شرکت های پخش و توزیع کالا هستند.

 

پخش خود را مدیریت کنید

تصاویری از محیط نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام

OrderRegister

عملیات ثبت سفارش

اصلی ترین قسمت نرم افزار برای فروشندگان بخش سفارش گیری می باشد . فروشنده در این بخش قادر خواهد بود در مکان مشتری عملیات سفارش گیری را با سرعت ودقت لازم انجام داده و از طریق ارتباط اینترنتی سفارش ثبت شده را برای شرکت پخش ارسال نماید .

 

قابلیت ها و امکانات متعددی جهت سهولت در انجام عملیات سفارش گیری برای فروشنده در این بخش تعبیه شده که بسته به نوع شرکت پخش و توزیع کالا (غذائی ، بهداشتی ، داروئی ، ارایشی و …)فروشنده می تواند از این امکانات استفاده کند .

 

 این بخش بصورتی طراحی شده است که زمان ثبت سفارش را به حداقل رسانده و همچنین فروشنده به تمام اطلاعات مورد نیاز برای ثبت سفارش از قبیل سوابق خرید مشتری ، وضعیت حساب مشتری ، موجودی کالای داخل انبار و پرومشن های فروش در نظر گرفته شده را در اختیار دارد.

 

فروشنده از طریق روش های مختلفی از قبیل استفاده از جدول لیست کالاها یا گالری تصاویر می تواند عملیات سفارش گیری را انجام دهد .

CustomerInfo
اطلاعات مشتریان

بدون شک به همراه داشتن اطلاعات مربوط به مشتریان برای فروشنده از اهمیت بالائی برخوردار است .

 

 فروشنده می تواند لیست مشتریان مربوط به مناطق تحت پوشش خود را که شرکت پخش در اختیار وی قرار داده مشاهده کرده و به اطلاعات اصلی هر مشتری از قبیل نام فروشگاه یا شرکت ، نام مسئول ، اطلاعات تماس ، آدرس مشتری ، مانده حساب مشتری ، صنف و گروه مشتری ، رتبه بندی مشتری ، سقف اعتبار مشتری و غیره دسترسی داشته باشد .

 همچنین اطلاعاتی از قبیل سفارش های قبلی مشتری ، فاکتورهای مرجوعی ، چک ها و وضعیت چک ها و گردش حساب مشتری برای فروشنده قابل مرور و مشاهده می باشد .

 

 از دیگر امکاناتی که برای فروشنده در نظر گرفته شده امکان تعریف مشتری جدید و ارسال آن برای شرکت پخش می باشد .

 

در قسمت مدیریت نرم افزار هم قابلیت هائی برای کنترل بهتر مشتریان در نظر گرفته شده است مانند فعال یا غیر فعال کردن یک مشتری ، رتبه بندی مشتری ، تایید یا عدم تایید مشتری جدید که توسط فروشنده تعریف شده است و تعییین سقف اعتبار ریالی مشتری

route 1

منطقه بندی و مسیرهای ویزیت

در  این قسمت مدیران شرکت های پخش می توانند مناطق و مسیرهای فروش و توزیع کالا را تعریف نموده و مشتریان مربوط به هر مسیر ویزیت یا توزیع را مشخص نمایند .

 

مدیران و سرپرستان می توانند مسیر های   تعریف شده را به فروشندگان  انتصاب دهند بگونه ای که هر فروشنده لیست مناطق و مسیرهای منتصب به خود را جهت فعالیت در اختیار داشته و لیست مشتریان موجود در ان مناطق را مشاهده نماید . 

 

این مسیرها هم بصورت جدول اطلاعات و هم بصورت نمایش بروی نقشه قابل مشاهده هستند

ItemInfo
اطلاعات کالا

 فروشنده با همراه داشتن دستیار بازاریاب دیکام اطلاعات کالاهای شرکت را بصورت کامل در اختیار خواهد داشت این اطلاعات شامل اطلاعات خود کالا و اطلاعات فیزیکی کالا از قبیل وزن و اندازه کالا است .

 در صورت داشتن چندین قیمت برای کالا بر حسب مشتریان مختلف مدیران می توانند قیمت مربوط به هر مشتری یا صنف را بگونه ای تعریف کنند که هنگام گرفتن سفارش فقط قیمت مورد نظر قابل درج در فاکتور باشد .

 

 این سیستم فروشنده را بطور لحظه ای از موجودی کالاهای انبار مطلع کرده و در صورت نیاز مانع فروش کالائی می شود که موجودی آن کمتر از مقدار سفارش داده شده باشد . مدیران می توانند در صورت نیاز موجودی کالای خاصی را سهمیه بندی کرده بگونه ای که برای فروشنده فقط سهمیه مشخص شده قابل فروش باشد .

Promotion

پرومشن ها و کالاهای هدیه

یکی از مشکلات  فروشندگان شرکت های پخش بهمراه داشتن همه پرومشن ها و احیانا محاسبه صحیح پرومشن های ریالی هنگام فروش است.

نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام نه تنها کلیه پرومشن های ریالی و کالائی یک فاکتور را به صورت  خودکار محاسبه و اعلام می کند، بلکه قابلیت ایجاد پرومشن های دارای بازه زمانی بروی تمامی ابعاد یک فاکتور  (مشتری ، کالا ، مبلغ فاکتور ، منطقه فروش ، گروه کالا ، تعداد سطر فاکتور ، گروه مشتریان و غیره) را دارد .

 

مدیران پخش می توانند بر روی تمامی موارد مطرح شده پرومشن های مورد نظر خود را بصورت خطی یا پلکانی تعریف کنند.

Gallery

گالری تصاویر محصولات

روش های سنتی ساخت کاتالوگ محصول بسیار هزینه بر ، غیر قابل تغییر ، حجیم و وقت گیر است.

گالری تصاویر دستیار بازاریاب(پخش مویرگی) دیکام نه تنها این مشکلات را حل نموده بلکه امکانات جدیدی را نیز در در اختیار شرکت های پخش قرار می دهد که شامل :

 

  • تعیین اولویت نمایش تصاویر در گالری
  • گروه بندی نمایش کالا بصورت نامحدود
  • نمایش توضیحات لازم برای هر کالا
  • امکان نمایش همزمان تصویر چندین کالا در در یک صفحه
  • امکان تعریف رنگ بندی برای کالاهای دارای رنگ های متنوع جهت نمایش به مشتری
SalesPlanning

برنامه ریزی فروش

برنامه ریزی فروش این قابلیت را برای مدیران پخش فراهم می آورد که عمکلرد روزانه یک فروشنده را از قبل برنامه ریزی کرده و در اختیار وی قرار دهند.

 

 فروشنده می تواند طبق اولویت زمان بندی و ترتیب و هدف ویزیت که توسط مدیران یا خود وی مشخص شده است عمل کرده و نتایج فروش را برای شرکت پخش ارسال کند .

 

همچنین   فروشنده  از طریق منو برنامه ریزی فروش و تقویم فروش می تواند عمکلرد روزانه خود ،  میزان فروش و اطلاعات لازم دیگر را نیز مشاهده نماید. برنامه ریزی فروش شامل تعیین نوبت و زمانبندی ویزیت مشتریان هر مسیر می باشد.

Goldes
تارگت ها واهداف فروش

مقایسه میزان فروش انجام شده با تارگت تعیین شده یکی از قابلیت های مهم نرم دستیار بازاریاب دیکام است .

 

مدیران می توانند با تعریف انواع اهداف فروش برای یک کالا ، گروه کالا و یا کل فروش برحسب تعداد یا ریال فروخته شده و ارسال آن برای فروشنده این امکان را به او بدهند که بطور مستمر فروش واقعی خود را با اهداف تعیین شده مقایسه کند و در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده برنامه ریزی مجدد انجام دهد .

 

این اهداف و تارگت ها امکان تعریف در بازه های زمانی مختلف را دارا می باشند .

Sms

سیسستم پیام رسان

با کمک این سیستم مدیران شرکت پخش قادر خواهند پیام ها و اطلاعات لازم را برای فروشندگان ارسال کرده یا دریافت کنند .

 

این سیستم بصورت آنلاین فعال بوده و فقط بین فروشندگان و شرکت پخش ارتباط ایجاد می کند.

 

 در صورت ارسال یک پیام جدید برای فروشنده سیستم وی تا هنگام تایید فروشنده بر دریافت و مشاهده پیام جدید قفل می شود و با تایید مشاهده پیام توسط فروشنده باز شده و اجازه فعالیت به فروشنده داده می شود .

Print

امکان چاپ سفارش در محل مشتری

شرکت های پخش که از سیستم فروش گرم استفاده می کنند و یا به هر دلیلی در هنگام گرفتن سفارش باید  فاکتور برای فروشنده چاپ شود  با استفاده از  این قابلیت قادر هستند در مکان مشتری سیستم همراه خود را به چاپگر متصل کرده و اقدام به چاپ فاکتور نمایند.

 

 این سیستم بخش برای توزیع کنندگان و چاپ برگه تصفیه کالا نیز کاربرد دارد.

time mangment

زمان سرمایه واقعی شماست

زمان نقشی اساسی در تمامی کسب و کارها ایفا می کند . در شرکت های پخش و توزیع کالا به دلیل نوع  فرآیندهای کاری  مدیریت زمان نقش ویژه ای  در کوتاه کردن پروسه های اجرایی دارد . مدیریت زمان به  موفقیت بیشتر شرکت  و افزایش وفاداری و رضایتمندی مشتریان  منجر می شود.

سوال های متدوال درباره دستیار بازاریاب دیکام

دستیار بازاریاب یک  نرم افزار سفارش گیری آنلاین است . این نرم افزار اختصاصا برای شرکت های فعال در صنعت پخش که به صورت حضوری از مشتریان خود سفارش گیری می کنند تولید شده است .

ویزیتور ، موزع و یا  تحصیلدار شما در خارج از شرکت نیاز به دفتر و قلم و کاغذ ندارد و می تواند به صورت آنلاین کالا ها  ،موجودی ها ، مانده حساب ها و سایر اطلاعات مربوط به مشتری را مشاهده کند، از مشتریان سفارش گیری کرده یا برای تسویه حساب با آنها اقدام کند .

خیر ما به تمام نرم افزارهای حسابداری موجود در بازار متصل می شویم و نیازی به تغییر سیستم حسابداری نیست

خیر، نرم افزار ثبت سفارش دیکام به حساب داری شما متصل می شود و به صورت اتوماتیک سفارشات گرفته شده توسط ویزیتور در سیستم حسابداری شما ثبت می گردد

بله نرم افزار امکان سفارش گیری به صورت افلاین  را دارد و پس از اتصال به اینترنت سفارش های ثبت شده به شرکت ارسال می شود

بله ، در پنل مدیریتی نرم افزار امکان ویرایش ، ابطال و تایید سفارشات وجود دارد

بله ماژول چرخه حیات به ویزیتور یا تحصیل دار امکان مشاهده کامل گردش حساب مشتری ها ( فاکتور فروش ، فاکتور مرجوعی ، چک در حال وصول و … ) را می دهد .

بله ، گالری  تصاویر محصولات  جایگزینی عالی برای کلربوک های مورد استفاده توسط ویزیتور ها است و هزینه های مربوط به چاپ کلربوک را از بین می برد .

بله ، سفارش گیری به راحتی از طریف گالری تصاویر و عکس  محصولات قابل انجام است .

بله امکان تعریف پروموشن در پنل مدیریتی وجود دارد اما  اگر نرم فزار حسابداری شما امکان ایجاد تخفیف و پروموشن را داشته باشد دستیار بازاریاب اطلاعات مربوط به این مورد را از حسابداری دریافت می کند و نیازی به تعریف مجدد آن در سیستم دستیار بازاریاب نیست .  

بله امکان رصد ویزیتور در طول مسیر ویزیت وجود دارد و مکان ثبت سفارش در نرم افزار ذخیره شده و قابل مشاهده است .

خیر تمام امکانات و ماژول های نرم افزار به صورت پیش فرض برای مشتریان فعال می شود و نیاز به پرداخت هیچ هزینه اضافه ای وجود ندارد .

خیر ، نرم افزار دستیار بازاریاب دیکام از راهکار ابری بر روی سریعترین سرور های موجود در کشور آلمان  استفاده می کند و  نیازی به تهیه سخت افزار توسط شما وجود ندارد. امنیت اطلاعات بر روی این سرورها تضمین شده است .

بله در صورت در نیاز امکان ارائه نرم افزار روی سرور  شرکت متقاضی  وجود دارد

مشتریان ما

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید