راهکار دپارتمان ها

راهکار هوش تجاری برای دپارتمان های یک شرکت

مدیران عامل و ارشد

مدیران ارشد یک شرکت باید اشرافی کامل  بر تمام ابعاد کاری مجموعه خود داشته باشند. به عبارتی نبض مجموعه باید در زیر انگشتان شما باشد. هوش تجاری دیکام به شما کمک می‌کند تا اطلاعات  کامل شرکت  را در قالب  داشبوردها و شاخص‌های کلیدی عملکرد در اختیار داشته باشید

 

به‌راحتی می‌توانید اطلاعات را دسته‌بندی کنید و بر اساس زمان یا عوامل دیگر آنها را فیلتر کرده و به جستجوی موارد موردنظر خود بپردازید و  به‌عنوان یک مدیر ارشد با آگاهی و اطمینان کامل برای مجموعه خود تصمیم‌گیری کنید. تصمیماتی که آینده شرکت شما را می‌سازند .

هوش تجاری دیکام این توانایی را به شما می‌دهد  تا شرکت خود را خارج از دفتر کار و از هر نقطه‌ای روی کره زمین مدیریت کنید.

  • به ریز گزارش‌های مالی شرکت دسترسی داشته باشید 

 

  • روی دپارتمان‌های فروش و بازاریابی و روند کاری آنها تسلط کامل داشته باشید

 

  • از وضعیت موجودی انبار کالا و مواد شرکت مطلع شوید

 

  • و حتی به‌صورت زنده فعالیت خطوط تولید یا روند کاری پرسنل را بررسی کنید

 

موارد بالا تنها بخشی از امکاناتی است که با استفاده از هوش تجاری دیکام در اختیار مدیران ارشد قرار می‌گیرد .

هوش تجاری موبایل دیکام

مالی و حسابداری

واحد مالی بدون شک یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌های هر شرکتی است .

 

پیش‌آمده که برای دیدن یک گزارش مالی منتظر مانده باشید و در نهایت آن گزارش مشکلی از شما حل نکرده باشد؟ تهیه گزارش‌های مالی کاری زمان بر است.

 

نتیجه نهایی که به‌صورت جداول گزارش تهیه و به مدیران ارشد تحویل داده می‌شود  هم شامل اطلاعاتی است که  معمولاً به‌روز نیستند.

 

acounting

با حذف گزارش‌گیری دستی  و سنتی، زمان باارزش خود را بر روی مسائل مهم‌تر متمرکز کنید 

ما  این مشکلات را از پیش پای شما برمی‌داریم.

 

هوش تجاری دیکام توانایی اتصال به تمام نرم‌افزارهای حسابداری موجود در بازار را دارد. با اتصال به نرم‌افزارهای حسابداری، فایل‌های اکسل و سایر منابع داده می‌توانید گزارش‌های مالی را به‌صورت اتوماتیک و تنها با چند کلیک ساده دریافت کنید.

 

این گزارش‌ها به‌صورت داشبوردهای مفهومی و یا جداول مالی ارائه می‌شوند و علاوه بر افزایش فوق‌العاده سرعت گزارش‌گیری کاملاً به‌روز و دقیق خواهند بود.

بازاریابی

تحلیل اطلاعات مربوط به فعالیت‌های تبلیغاتی  و بررسی اثرگذاری کمپین‌های بازاریابی  عاملی است که تفاوت بین یک بازاریابی موفق با بازاریابی هزینه تراش را  مشخص می‌کند. شفاف‌شدن فرایند بازاریابی باعث می‌شود تا از بازگشت سرمایه و هزینه انجام شده در تبلیغات مطمئن شوید. 

 

اگر نتوانید موفقیت یک آگهی یا کمپین تبلیغاتی را بسنجید و تأثیر دقیق آن را  روی کار شرکت بررسی کنید  بودجه بازاریابی شما عملاً به هدررفته است. دریافت سهم بیشتری از بازار هدف یا ورود به کانال‌های تبلیغاتی جدید، هدف شما هر چه باشد  هوش تجاری راهکار مناسبی برای افزایش تأثیر تبلیغات و بازاریابی است .

 

دنبال‌کردن تعداد و کیفیت سرنخ‌هایی (مشتریان احتمالی) که از طریق تبلیغات به سمت شرکت شما  هدایت شده‌اند به‌راحتی توسط داشبوردهای بازاریابی و فروش امکان‌پذیر است با بررسی این اطلاعات می‌توانید بودجه بازاریابی را به سمتی هدایت کنید که بیشترین بازخورد و درآمد را برای شرکت داشته باشد.

 

یک داشبورد خوب می‌تواند نیازهای مشتری، شرایط بازار، رقابت در بازار و شرایط بیرونی را به نحوی تحلیل کند که فعالیت‌های آینده بازاریابی  به سمت بیشترین بهره‌وری و کسب درآمد هدایت شود

 

تحلیل عملکرد

داشبوردها می‌توانند ترافیک ورودی به سایت (از سمت تبلیغات) هزینه تمام شده برای هر سر نخ (مشتری احتمالی)  تعداد سرنخ‌ها و بقیه شاخص‌های عملکردی بااهمیت را نمایش دهند.

 

 تحلیل آماری روی این شاخص‌ها کمک می‌کند تا میزان تأثیرگذاری رپرتاژ آگهی‌ها، پرومشن‌ها و سایر تبلیغات را بر تعداد و کیفیت مشتری‌های احتمالی  اندازه بگیرید .

 

تحلیل بر اساس دسته بندی

markting 01

دسته‌بندی بازار به شما امکان می‌دهد تا میزان تقاضا، ریسک و پتانسیل‌های بالقوه یک محصول یا خدمت را درک کنید.

 

ممکن است محصول جدیدی را به بازار  عرضه کنید یا بازارهای هدف خود را گسترش دهید یا حتی به دنبال دسته جدیدی از مشتریان باشید هوش تجاری شما را در مسیر صحیح قرار  خواهد داد.

 

به کمک نقشه‌ها می‌توانید اطلاعات را به‌صورت تصویری بر اساس موقعیت‌های جغرافیایی ببینید یا به کمک داشبوردها  تقاضای بازار را بر اساس نظرسنجی‌ها، موقعیت مکانی مشتریان و یا  عوامل دیگر پیش‌بینی  کنید.

 

هوش رقابتی

فهم اینکه رقبای شما چطور مشتریان خود را جذب می‌کنند و نگه می‌دارند، یا چرا مشتریانشان را از دست می‌دهند به شما کمک می‌کند تا تبلیغات را هدفمند انجام داده و تأثیرگذاری آنها را بیشتر کنید.

 

 به‌وسیله داشبوردها می‌توان عملکرد یک شرکت را با رقبا و سردسته‌های آن صنعت مقایسه کرد  (بنچمارک) و از نتایج این مقایسه برای بهبود عملکرد یا ایجاد استراتژی‌های جدید سود برد.

 

تحلیل تقسیم بندی مشتریان

customer segment

تبلیغات موثر با فهم یک اصل مهم شروع می شود . مشتری شما کیست ؟

 داشبوردها می‌توانند مستقیماً به  سیستم مدیریت تماس با مشتریان (CRM) در بخش فروش ، یا ترافیک سایت و فرم‌های نظرسنجی متصل شوند تا بتوانید به درک درستی از هویت مشتریان خود برسید و مکان جغرافیایی، سن، موقعیت اجتماعی و وضعیت مالی آنها را بدانید.

 

بخش‌بندی مشتریان شرکت‌ها را قادر می‌کند تا تبلیغات به‌شدت مؤثری را برای یک جامعه هدف خاص تهیه کنند و تبلیغات را  از طریق  کانال‌هایی انجام دهند که پیام را بهتر به دست مشتری می‌رساند. برای مثال اگر مشتریان هدف شما جوان هستند تبلیغات اینستاگرامی می‌تواند گزینه بهتری در مقابل تبلیغات تلویزیونی باشد.

 

فروش

هوش تجاری دیکام این قدرت و ابزار را به تیم فروش شما می‌دهد تا فرایند  فروش  را  در هر مرحله‌ای به‌دقت رصد کنند و بهترین روش‌های فروش و مشتریان دارای اولویت را شناسایی و تمرکز خود را بر آنها معطوف کنند.

 

داشبورد  فروشی که به‌دقت طراحی شده است باعث افزایش همسویی و همکاری در تیم فروش، انتقال تجربیات به اعضای تازه و شناسایی بهتر موقعیت‌های فروش  می‌شود . 

 

sales

تحلیل قیف فروش

داشبوردهایی که مستقیماً به سیستم ارتباط با مشتریان (CRM) متصل هستند اطلاعات کاملاً به روزی از قیف فروش را بر اساس زمان یا شخص فروشنده در اختیار شما قرار می‌دهند و امکان پیش‌بینی  میزان و تعداد فروش در آینده را به‌صورت اتوماتیک فراهم می‌آورند.

 

sales funnel 02

دسته‌بندی مشتریان بر اساس مرحله خرید، الگوی خرید، ارزش‌گذاری مشتری و زمان تحویل دقیق کالا می‌تواند به ایجاد یک‌روند فروش ثابت و دقیق کمک کند .

 

ارتباط با تیم بازاریابی

هوش تجاری دیکام ابزار لازم برای ارتباط مؤثر بین واحدهای فروش و بازاریابی را فراهم می‌کند تا با زبانی مشترک با یکدیگر همکاری کنند.

 

 هوش تجاری می‌تواند ارتباط بین کمپین‌های بازاریابی و میزان افزایش فروش را به‌دقت اندازه‌گیری کند تا  تأثیر تبلیغات بر فروش سنجیده شود. همچنین امکان به‌اشتراک‌گذاری نتایج  بین واحدهای فروش و بازاریابی وجود دارد تا در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای بهینه‌کردن روش‌های بازاریابی انجام گردد.

 

تحلیل عملکرد فروش

اندازه‌گیری عملکرد فروش تنها کاری نیست که هوش تجاری قادر به انجام آن است. درک اینکه چرا فروش در یک نقطه یا حوزه بیشتر و در جای دیگر کمتر شده است به کمک تحلیل اطلاعات ممکن می‌شود. با یکپارچه کردن اطلاعات سیستم ارتباط با مشتری (CRM) و داده‌های واحد فروش می‌توان نوع و میزان فروش در آینده  را بر اساس نتایج واقعی پیش‌بینی و تنظیم کرد.

 

درک نیاز مشتری

customer satisfaction

رسیدن به رضایت مشتری و ایجاد تجربه مثبت گام اول برا ی ساخت یک برند موفق است

داشبوردهای فروش به شما کمک می‌کنند تا با بررسی نظرات مشتریان، تحقیقات بازار و بررسی رقبا به درک موقعیت محصول و خدمات خود در بازار برسید .

 

اینکه خدمات شما برای مشتریان تا چه اندازه قابل‌قبول است و چه می‌توانید بکنید تا شرایط بهتری را برای مشتری رقم بزنید حرکتی روبه‌جلو برای افزایش سهم شما از بازار است .

 

انبار داری

warehouse

چند سفارش را به علت موجود نبودن کالا در انبار ازدست‌داده‌اید؟ تابه‌حال پیش‌آمده که موجودی مواد اولیه شما تمام شده باشد  یا به علت محاسبه اشتباه مجبور شده باشید مواد موردنیاز را باکیفیت کمتر و  قیمت بیشتر بخرید؟

 

کالایی دارید که مدت‌هاست گوشه انبار خاک می‌خورد، یا مواد اولیه‌ای که هیچ استفاده‌ای برای آن ندارید؟ پیش‌آمده است برای یک قطعه ساده کل خط تولید متوقف شده باشد؟

 

 تحلیل اطلاعات راهکاری برای بهینه‌کردن زنجیره تأمین کالا و انبارداری است. مشکلاتی که بیان شد را می‌توان با هوش تجاری به‌راحتی رفع کرد. با اتصال سیستم انبارداری به هوش تجاری آمار دقیق و در لحظه از موجودی و کمبودهای مواد و کالا را در اختیار خواهید داشت و بر اساس این اطلاعات قادر به برنامه‌ریزی برای  خرید یا فروش در آینده هستید.

 

منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی در شرایط کنونی به‌نوعی مدیریت تضادها است. چگونه هزینه‌ها را کاهش دهیم و درعین‌حال نیروهای بااستعداد و مستعد را برای توسعه در سازمان خود حفظ کنیم؟

 

هوش تجاری به کمک تصویرسازی و با استفاده از شاخص‌های مخصوص امور انسانی به شما کمک می‌کند تا نیروهای مستعد را شناسایی کنید و  یک محیط رقابتی  برای کمک به رشد پرسنل را فراهم آورده، بهره‌وری نیروی کار  را افزایش دهید

 

Recruitment

افزایش بهره وری پرسنل

جمع‌آوری داده‌ها به شما کمک می‌کند تا با بررسی شاخص‌های مرتبط به رضایت پرسنل چالش‌های موجود در محیط کار را شناسایی کنید. با تغییر در سیاست‌های شرکت و تأثیر آن بر فرهنگ‌سازمانی می‌توانید از ریزش نیروهای مستعد  جلوگیری کرده و بهره‌وری آنها را افزایش دهید .

 

مدیریت عملکرد پرسنل

می‌توانید داشبوردهای شخصی‌سازی‌شده را در اختیار پرسنل (برای مثال فروشندگان) قرار دهید تا بتوانند عملکرد خود را مشاهده کرده و آن را با اهداف از پیش تعیین شده شرکت مقایسه کنند.

 

با کمک داشبوردهای  مناسب می‌توان محیطی رقابتی و عملکرد محور در میان پرسنل ایجاد کرد. شاخص‌های این داشبوردها می‌تواند اهداف تعیین شده از سمت مدیران ارشد، تعهدات کاری پرسنل و یا شاخص‌های پیشرفت فردی  (مثلاً ساعات آموزش حین کار) باشد.

 

برنامه ریزی برای جایگزینی نیرو

قطعاً شما هم در شرکت خود پرسنلی را دارید که حضور آنها ضروری است تا روال امور به شکل متعارف و بدون اشکال انجام شود. این پرسنل نقش‌های کلیدی در فرایند داخلی شرکت ایفا می‌کنند. با استفاده از تحلیل داده‌ها می‌توانید این افراد را شناسایی کنید و برای تشویق بیشتر آنها به بهبود عملکرد برنامه‌ریزی داشته باشید.

HR manager

می‌توانید نقاط قوت و ضعف تیم  خود را بر اساس میزان تجربه، مدت‌زمان همکاری، رضایت کاری، موقعیت‌سازمانی و… بسنجید.

 

آگاهی در این زمینه به مدیران کمک می‌کند تا برای ارتقا و تغییر در چینش پرسنل در سطح سازمان برنامه‌ریزی کنند و نیروهای مستعد را برای قراردادن در پست‌های حساس انتخاب کرده و آموزش دهند.

 

مدیریت نیروی کار

داشبورد منابع انسانی این امکان را فراهم می‌آورد تا با یک نگاه بتوان اطلاعات مربوط به یک نیروی کار  را مشاهده کرد .

مدت‌زمان استخدام، غیبت، مرخصی، هزینه‌ها، اضافه‌کاری، حقوق و مزایا و اطلاعاتی مانند آن را می‌توان در اختیار مدیران منابع انسانی قرارداد تا بتوانند بهتر و بادقت بیشتری کارکنان سازمان را مدیریت کنند .

 

employee

نظارت بر توسعه نیروی انسانی

به کمک داشبوردهای منابع انسانی می‌توانید  برنامه‌های آموزش و توسعه نیرو را اجرا و تا رسیدن به موفقیت پیگیری کنید.

 

  می‌توانید عملکرد مدیران میانی را بر اساس مدت‌زمان آموزش نیروهای تحت مدیریت آنها، عملکرد  کلی پرسنل، پاداش‌های داده شده برای خلاقیت‌های فردی  و… رتبه‌بندی کنید.

 

پشتیبانی و خدمات مشتریان

support 01

جمع‌آوری و تصویرسازی اطلاعات مشتریان روشی است که می‌تواند شرایط یک شرکت را کاملاً متحول کند. در هر تماس و  هر تعامل با مشتری موارد و نکات جدید برای یادگیری وجود دارد . شرکت‌هایی که این اطلاعات را جمع‌آوری و تحلیل می‌کنند برگ برنده مهمی  را در رقابت با سایرین در اختیار دارند.

 

پیداکردن پاسخ برای یک سؤال اساسی مثل “مشتریان بیشتر برای چه مشکلاتی با پشتیبانی ما تماس می‌گیرند؟ ” به شما کمک می‌کند تا بفهمید  این مشکل چه تأثیری بر  شاخص نگهداری مشتری، نرخ ریزش مشتریان، و هزینه‌های کلی پشتیبانی و خدمات شما  دارد.

 

هوش تجاری دیکام این امکان را فراهم می‌کند  تا با گردآوری و تحلیل داده‌های مربوط به مشتریان، خدماتی بهتر و سریع‌تر را به آنان ارائه کرده  و از این طریق ارزش‌افزوده فوق‌العاده‌ای را خلق کرد.

 

بررسی عملکرد مرکز تماس

داشبوردهای ویژه مرکز تماس می‌توانند شامل شاخص‌های عملکردی مثل زمان انتظار، تعداد افراد در صف انتظار، تعداد اپراتورهای در دسترس، درصد رضایت مشتری از خدمات پشتیبانی، و سایر اطلاعاتی باشند که به مدیران و پرسنل کمک می‌کند تا عملکرد خود را ارتقا دهند .

 

این اطلاعات به‌صورت لحظه‌ای به‌روز می‌شوند و امکان بررسی و تحلیل در بازه‌های زمانی مشخص شده را به مدیران می‌دهند

 

افزایش وفاداری مشتریان

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مشتریان در حین خرید یک خدمت یا کالا بیشتر نگران کیفیت خدمات یا محصول هستند و هزینه‌ها در اولویت بعدی آنها قرار دارد.

 

customer Loyalty 02

با تحلیل نظرسنجی‌ها، بررسی الگوهای خرید آنها، نگه‌داشتن توازن قیمت با حاشیه سود و تحلیل  اطلاعات مرکز تماس مدیران یک شرکت این توانایی را خواهند داشت تا با ابتکاراتی کم‌هزینه رضایت مشتریان خود را افزایش دهند و نرخ نگهداری مشتری را همواره بالا نگه دارند.

 

در واقع بدون انجام هزینه‌های هنگفت و کاهش حاشیه سود و درآمد شرکت می‌توانید مشتریان فعلی را نگهداری و مشتریان جدید را جذب کنید.

 

تعامل بیشتر پرسنل

برای ایجاد یک فرهنگ‌سازمانی مثبت و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری بیشتر در کارکنان باید از شاخص‌های ساده عملکردی عبور کرد. رصدکردن اهداف شغلی، پایش ساعت‌های تمرین، پاداش و جوایز می‌توانند جز مواردی باشند که توسط مدیران بررسی می‌شوند تا پرسنل را بیش‌ازپیش با حوزه کاری خود هماهنگ کنند.

 

این داشبوردها به مدیران کمک می‌کنند تا حضور پرسنل را ارتقا داده، هزینه‌های آموزش مجدد و فرسایش نیرو را کاهش دهند و تعامل بهتری با مشتری داشته باشند.

 

happy employee
Call Now Buttonتماس بگیرید.

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید 

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید 

همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت