راهکار دپارتمان ها

راهکار هوش تجاری برای دپارتمان های یک شرکت

مدیران عامل و ارشد

مدیران ارشد یک شرکت باید اشرافی کامل  بر تمام ابعاد کاری مجموعه خود داشته باشند . به عبارتی نبض مجموعه باید در زیر انگشتان شما باشد. هوش تجاری آبرنگ به شما کمک می کند تا اطلاعات  کامل شرکت  را در قالب  داشبورد ها و شاخص های کلیدی عملکرد در اختیار داشته باشید . 

 

به راحتی می توانید اطلاعات را دسته بندی کنید و بر اساس زمان یا عوامل دیگر آنها را فیلتر کرده و به جستجوی موارد مورد نظر خود بپردازید و  به عنوان یک مدیر ارشد با آگاهی و اطمینان کامل برای مجموعه خود تصمیم گیری کنید . تصمیماتی که آینده شرکت شما را می سازند .

 

 

هوش تجاری ابرنگ  این توانایی را به شما می دهد  تا شرکت خود را خارج از دفتر کار و از هر نقطه ای روی کره زمین مدیریت کنید .

  • به ریز گزارشات مالی شرکت دسترسی داشته باشید 
  • روی دپارتمان های فروش و بازاریابی و روند کاری آنها تسلط کامل داشته باشید
  • از وضعیت موجودی انبار کالا و مواد شرکت مطلع شوید
  • و حتی به صورت زنده فعالیت خطوط تولید یا روند کاری پرسنل را بررسی کنید

 

موارد بالا تنها بخشی از امکاناتی است که با استفاده از هوش تجاری آبرنگ در اختیار مدیران ارشد قرار می گیرد .

هوش تجاری دیکام

مالی و حسابداری

واحد مالی بدون شک یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین بخش های هر شرکتی است .

 

پیش آمده که برای دیدن یک گزارش مالی منتظر مانده باشید و در نهایت آن گزارش مشکلی از شما حل نکرده باشد ؟ تهیه گزارشات مالی کاری زمان بر است. نتیجه نهایی که به صورت جداول گزارش تهیه و به مدیران ارشد تحویل داده می شود  هم شامل اطلاعاتی است که  معمولا به روز نیستند.

 

acounting

با حذف گزارش گیری دستی  و سنتی، زمان با ارزش خود را بر روی مسائل مهمتر متمرکز کنید 

 

ما  این مشکلات را از پیش پای شما بر می داریم .

 

هوش تجاری آبرنگ توانایی اتصال به تمام نرم افزار های حسابداری موجود در بازار را دارد. با اتصال به نرم افزار های حسابداری ، فایل های اکسل و سایر منابع داده می توانید گزارشات مالی را به صورت اتوماتیک و تنها با چند کلیک ساده دریافت کنید .

 

این گزارش ها به صورت داشبورد های مفهومی و یا جداول مالی ارائه می شوند و علاوه بر افزایش فوق العاده سرعت گزارش گیری کاملا به روز و دقیق خواهند بود .

 

بازاریابی

تحلیل اطلاعات مربوط به فعالیت های تبلیغاتی  و بررسی اثر گذاری کمپین های بازاریابی  عاملی است که تفاوت بین یک بازاریابی موفق با بازاریابی هزینه تراش را  مشخص می کند . شفاف شدن فرایند بازاریابی باعث می شود تا از بازگشت سرمایه و هزینه انجام شده در تبلیغات مطمئن شوید. 

 

اگر نتوانید موفقیت یک آگهی یا کمپین تبلیغاتی را بسنجید و تاثیر دقیق آن را  روی کار شرکت بررسی کنید  بودجه بازایابی شما عملا به هدر رفته است . دریافت سهم بیشتری از بازار هدف یا یا ورود به کانال های تبلیغاتی جدید ، هدف شما هر چه باشد  هوش تجاری راهکار مناسبی برای افزایش تاثیر تبلیغات و بازاریابی است .

 

 

دنبال کردن تعداد و کیفیت سر نخ هایی ( مشتریان احتمالی ) که از طریق تبلیغات به سمت شرکت شما  هدایت شده اند به راحتی توسط داشبورد های بازاریابی و فروش امکان پذیر است با بررسی این اطلاعات می توانید بودجه بازاریابی را به سمتی هدایت کنید که بیشترین بازخورد و درآمد را برای شرکت داشته باشد .

 

یک داشبورد خوب می تواند نیاز های مشتری ، شرایط بازار ، رقابت در بازار و شرایط بیرونی را به نحوی تحلیل کند که فعالیت های آینده بازاریابی  به سمت بیشترین بهره وری و کسب درآمد هدایت شود

تحلیل عملکرد

داشبورد ها می توانند ترافیک ورودی به سایت ( از سمت تبلیغات ) ، هزینه تمام شده برای هر سر نخ ( مشتری احتمالی)  تعداد سرنخ ها و بقیه شاخص های عملکردی با اهمیت را نمایش دهند. تحلیل آماری روی این شاخص ها کمک می کند تا میزان تاثیر گذاری رپورتاژ اگهی ها ، پرومشن ها و سایر تبلیغات را بر تعداد و کیفیت مشتری های احتمالی  اندازه بگیرید .

تحلیل بر اساس دسته بندی

markting 01

دسته بندی بازار به شما امکان می دهد تا میزان تقاضا ، ریسک و پتانسیل های بلقوه یک محصول یا خدمت را درک کنید .

ممکن است محصول جدیدی را به بازار  عرضه کنید یا بازاهای هدف خود را گسترش دهید یا حتی به دنبال دسته جدیدی از مشتریان باشید هوش تجاری شما را در مسیر صحیح قرار  خواهد داد .

به کمک نقشه ها می توانید اطلاعات را به صورت تصویری بر اساس موقعیت های جغرافیایی ببینید یا به کمک داشبورد ها  تقاضای بازار را بر اساس نظر سنجی ها ، موقعیت مکانی مشتریان و یا  عوامل دیگر پیش بینی  کنید.

هوش رقابتی

فهم اینکه رقبای شما چطور مشتریان خود را جذب می کنند و نگه می دارند، یا چرا مشتریانشان را از دست می دهند  به شما کمک      می کند تا تبلیغات را هدفمند انجام داده و تاثیر گذاری آنها را بیشتر کنید . به وسیله داشبورد ها می توان عملکرد  یک شرکت  را  با رقبا و سر دسته های آن  صنعت  مقایسه کرد  ( بنچمارک ) و از نتایج این مقایسه برای بهبود عملکرد یا ایجاد استراتژی های جدید سود برد

تحلیل تقسیم بندی مشتریان

customer segment

تبلیغات موثر با فهم یک اصل مهم شروع می شود . مشتری شما کیست ؟

 

 داشبورد ها می توانند مستقیما به  سیستم مدیریت تماس با مشتریان (CRM) در بخش فروش ، یا ترافیک سایت و فرم های نظر سنجی متصل شوند تا بتوانید به درک درستی از هویت مشتریان خود برسید و مکان جغرافیایی ، سن ، موقعیت اجتماعی و وضعیت مالی آنها را بدانید.

بخش بندی مشتریان شرکت ها را قادر می کند تا تبلیغات به شدت موثری را برای یک جامعه هدف خاص تهیه کنند و تبلیغات را  از طریق  کانال هایی انجام دهند که پیام را بهتر به دست مشتری می رساند. برای مثال اگر مشتریان هدف شما جوان هستند تبلیغات اینستاگرامی می تواند گزینه بهتری در مقابل تبلیغات تلویزیونی باشد.

فروش

هوش تجاری دیکام این قدرت و ابزار را به تیم فروش شما می دهد تا فرایند  فروش  را  در هر مرحله ای به دقت رصد کنند و بهترین روش های فروش و مشتریان دارای اولویت را شناسایی و تمرکز خود را بر آنها معطوف نمایند .

داشبورد  فروشی که به دقت طراحی شده است باعث افزایش همسویی و همکاری در تیم فروش ، انتقال تجربیات به اعضای تازه و شناسایی بهتر موقعیت های فروش  می شود . 

 

sales

تحلیل قیف فروش

داشبورد هایی که مستقیما به سیستم ارتباط با مشتریان (CRM) متصل هستند اطلاعات کاملا به روزی از قیف فروش را بر اساس زمان یا شخص فروشنده در اختیار شما قرار می دهند و امکان پیش بینی  میزان و تعداد فروش در آینده را به صورت اتوماتیک فراهم می آورند.

 

 

 

 

 

sales funnel 02

دسته بندی مشتریان بر اساس مرحله خرید ، الگوی خرید ، ارزش گذاری مشتری و زمان تحویل دقیق کالا می تواند به ایجاد یک روند فروش ثابت و دقیق کمک کند .

ارتباط با تیم بازاریابی

هوش تجاری آبرنگ ابزار لازم برای ارتباط موثر بین واحد های فروش و بازاریابی را فراهم می کند تا با زبانی مشترک با یکدیگر همکاری کنند.

 هوش تجاری می تواند ارتباط بین کمپین های بازاریابی و میزان افزایش فروش را به دقت اندازه گیری کند تا  تاثیر تبلیغات بر فروش سنجیده شود . همچنین امکان به اشتراک گذاری نتایج  بین واحد های فروش و بازاریابی وجود دارد تا در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای بهینه کردن روش های بازاریابی انجام گردد.

تحلیل عملکرد فروش

اندازه گیری عملکرد فروش تنها کاری نیست که هوش تجاری قادر به انجام آن است . درک اینکه چرا فروش در یک نقطه یا حوزه بیشتر و در جای دیگر کمتر شده است به کمک تحلیل اطلاعات ممکن می شود . با یکپارچه کردن اطلاعات سیستم ارتباط با مشتری (CRM) و داده های واحد فروش می توان نوع و میزان فروش در آینده  را بر اساس نتایج واقعی پیش بینی و تنظیم کرد.

درک نیاز مشتری

customer satisfaction

رسیدن به رضایت مشتری و ایجاد تجربه مثبت گام اول برا ی ساخت یک برند موفق است

 

داشبورد های فروش به شما کمک می کنند تا با بررسی نظرات مشتریان ، تحقیقات بازار و بررسی رقبا به درک موقعیت محصول و خدمات خود در بازار برسید .

اینکه خدمات شما برای مشتریان تا چه اندازه قابل قبول است و چه می توانید بکنید تا شرایط بهتری را برای مشتری رقم بزنید حرکتی رو به جلو برای افزایش سهم شما از بازار است .

 

انبار داری

warehouse

چند سفارش را به علت موجود نبودن کالا در انبار از دست داده اید ؟ تا به حال پیش آمده که موجودی مواد اولیه شما تمام شده باشد                یا به علت محاسبه اشتباه مجبور شده باشید مواد مورد نیاز را با کیفیت کمتر و  قیمت بیشتر بخرید ؟

 

کالایی دارید که مدت هاست گوشه انبار خاک می خورد، یا مواد اولیه ای که هیچ استفاده ای برای آن ندارید ؟ پیش آمده است برای یک قطعه ساده کل خط تولید متوقف شده باشد؟

 

 تحلیل اطلاعات راهکاری برای بهینه کردن زنجیره تامین کالا و انبار داری است . مشکلاتی که بیان شد را می توان با هوش تجاری به راحتی رفع کرد . با اتصال سیستم انبار داری به هوش تجاری آمار دقیق و در لحظه از موجودی و کمبود های مواد و کالا را در اختیار خواهید داشت و بر اساس این اطالاعات قادر به برنامه ریزی برای  خرید یا فروش در آینده هستید .

منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی در شرایط کنونی به نوعی مدیریت تضاد ها است . چگونه هزینه ها را کاهش دهیم و در عین حال نیرو های با استعداد و مستعد را برای توسعه در سازمان خود حفظ کنیم ؟

 

هوش تجاری به کمک تصویر سازی و با استفاده از شاخاص های مخصوص امور انسانی به شما کمک می کند تا نیرو های مستعد را شناسایی کنید و  یک محیط رقابتی  برای کمک به رشد پرسنل را فراهم آورده ، بهره وری نیروی کار  را افزایش دهید

Recruitment

افزایش بهره وری پرسنل

جمع آوری داده ها به شما کمک می کند تا با بررسی شاخص های مرتبط به رضایت پرسنل چالش های موجود در محیط کار را شناسایی کنید . با تغییر در سیاست های شرکت و تاثیر آن بر فرهنگ سازمانی می تونید از ریزش نیرو های مستعد  جلوگیری کرده و بهره وری آنها را افزایش دهید .

مدیریت عملکرد پرسنل

می توانید داشبورد های شخصی سازی شده را در اختیار پرسنل ( برای مثال فروشندگان ) قرار دهید تا بتوانند عملکرد خود را مشاهده کرده و آن را با اهداف از پیش تعیین شده شرکت مقایسه کنند .

با کمک داشبورد های  مناسب می توان محیطی رقابتی و عملکرد محور در میان پرسنل ایجاد کرد . شاخص های این داشبورد ها می تواند اهداف تعیین شده از سمت مدیران ارشد ، تعهدات کاری پرسنل و یا شاخص های پیشرفت فردی  ( مثلا ساعات آموزش حین کار ) باشد .

برنامه ریزی برای جایگزینی نیرو

قطعا شما هم در شرکت خود پرسنلی را دارید که حضور آنها ضروری است تا روال امور به شکل متعارف و بدون اشکال انجام شود . این پرسنل نقش های کلیدی در فرایند داخلی شرکت ایفا می کنند . با استفاده از تحلیل داده ها می توانید این افراد را شناسایی کنید.و برای تشویق بیشتر آنها به بهبود عملکرد برنامه ریزی داشته باشید.

HR manager

 

 

می توانید نقاط قوت و ضعف تیم  خود را بر اساس میزان تجربه ، مدت زمان همکاری ، رضایت کاری ، موقعیت سازمانی و … بسنجید .

 

اگاهی در این زمینه به مدیران کمک می کند تا برای ارتقا و تغییر در چینش پرسنل در سطح سازمان برنامه ریزی کنند و نیروهای مستعد را برای قرار دادن در پست های حساس انتخاب کرده و آموزش دهند.

 

مدیریت نیروی کار

داشبورد منابع انسانی این امکان را فراهم می آورد تا با یک نگاه بتوان اطلاعات مربوط به یک نیروی کار  را مشاهده کرد .

  

مدت زمان استخدام ، غیبت ، مرخصی ، هزینه ها ، اضافه کاری ، حقوق و مزایا و اطلاعاتی مانند آن را می توان در اختیار مدیران منابع انسانی قرار داد تا بتوانند بهتر و با دقت بیشتری کارکنان سازمان را مدیریت کنند .

employee

نظارت بر توسعه نیروی انسانی

به کمک داشبورد های منابع انسانی می توانید  برنامه های آموزش و توسعه نیرو را اجرا و تا رسیدن به موفقیت پیگیری کنید .

 

  می توانید عملکرد مدیران میانی را بر اساس مدت زمان آموزش نیرو های تحت مدیریت آنها  ، عملکرد  کلی پرسنل ، پاداش های داده شده برای خلاقیت های فردی  و … رتبه بندی کنید .

 

پشتیبانی و خدمات مشتریان

support 01

جمع آوری و تصویر سازی اطلاعات مشتریان روشی است که می تواند شرایط یک شرکت را کاملا متحول کند. در هر تماس و  هر تعامل با مشتری موارد و نکات جدید برای یادگیری وجود دارد . شرکت هایی که این اطلاعات را جمع آوری و تحلیل می کنند برگ برنده مهمی  را در رقابت با سایرین در اختیار دارند 

 

پیدا کردن پاسخ برای یک سوال اساسی مثل “مشتریان بیشتر برای چه مشکلاتی با پشتیبانی ما تماس می گیرند ؟ ” به شما کمک می کند تا بفهمید  این مشکل چه تاثیری بر  شاخص نگهداری مشتری ، نرخ ریزش مشتریان ، و هزینه های کلی پشتیبانی و خدمات شما  دارد.

هوش تجاری آبرنگ این امکان را فراهم میکند  تا با گرد آوری و تحلیل داده های مربوط به مشتریان  ،خدماتی بهتر و سریع تر را به آنان ارائه کرده  و از این طریق ارزش افزوده فوق العاده ای را خلق کرد.

بررسی عملکرد مرکز تماس

داشبورد های ویژه مرکز تماس می توانند شامل شاخص های عملکردی مثل زمان انتظار ، تعداد افراد در صف انتظار ،تعداد اپراتور های در دسترس ، درصد رضایت مشتری از خدمات پشتیبانی ، و سایر اطلاعاتی باشند که به مدیران و پرسنل کمک می کند تا عملکرد خود را ارتقا دهند .

 

این اطلاعات به صورت لحظه ای به روز می شوند و امکان بررسی و تحلیل در بازه های زمانی مشخص شده را به مدیران می دهند

افزایش وفاداری مشتریان

نظر سنجی ها نشان می دهد که مشتریان در حین خرید یک خدمت یا کالا بیشتر نگران کیفیت خدمات یا محصول هستند و هزینه ها در اولویت بعدی آنها قرار دارد.

customer Loyalty 02

 

با تحلیل نظر سنجی ها ، بررسی الگوهای خرید آنها ، نگه داشتن توازن قیمت با حاشیه سود و تحلیل  اطلاعات مرکز تماس مدیران یک شرکت این توانایی را خواهند داشت تا با ابتکاراتی کم هزینه رضایت مشتران خود را افزایش دهند و نرخ نگهداری مشتری را همواره بالا نگه دارند .

در واقع بدون انجام هزینه های هنگفت و کاهش حاشیه سود و درآمد شرکت می توانید مشتریان فعلی را نگهداری و مشتریان جدید را جذب کنید .

تعامل بیشتر پرسنل

برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی مثبت و ایجاد حس مسولیت پذیری بیشتر در کارکنان باید از شاخص های ساده عملکردی عبور کرد . رصد کردن اهداف شغلی ، پایش ساعت های تمرین ، پاداش و جوایز می توانند جز مواردی باشند که توسط مدیران بررسی می شوند تا پرسنل را بیش از پیش با حوزه کاری خود هماهنگ کنند .

این داشبورد ها به مدیران کمک می کنند تا حضور پرسنل را ارتقا داده ، هزینه های آموزش مجدد و فرسایش نیرو را کاهش دهند و تعامل بهتری با مشتری داشته باشند . .

happy employee

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید