راهکار هوش تجاری برای شرکت های بزرگ

در گذشته تصمیمات تجاری توسط مدیران شرکت ها معمولا به دو شیوه انجام می شد .  بر اساس تجربه شخصی  و یا بر اساس حدس و گمان ، در هر دو صورت پایه این شیوه از تصمیم گیری بر اساس منطق و اطلاعات به روز نبود .

 

 امروزه این نوع تصمیم گیری در شرکت های بزرگ که سهم عمده ای از بازار کشوری یا  جهانی را دارند حذف شده است و جای خود  را به تصمیم گیری بر اساس اطلاعات دقیق و به روز داده است . این شرکت ها به اصطلاح به  سازمان های داده محور تبدیل شده اند.

 

 

یک سازمان داده محور چرخه کاری دقیقی برای استفاده از اطلاعات تجاری و مواجهه با شرایط بازار دارد . در ادامه این متن به مشکلات شرکت های بزرگ در استفاده درست از اطلاعات اشاره خواهیم کرد و راه حل هایی که هوش تجاری برای کمک به شما ارائه می کند را به اختصار ذکر می کنیم

big company meting 02
document 02

حجم زیاده اطلاعات معضل شرکت های بزرگ

 

شرکت هایی که گردش مالی بالا ، مشتریان و پرسنل زیادی دارند با حجم زیادی از اطلاعات روبرو هستند . این اطلاعات در نرم افزار های عملیاتی ذخیره می شوند و شرکت ها برای انجام امور روزانه خود به این نرم افزار ها متکی هستند.

 

اطلاعات مالی در سیستم های حسابداری و اطلاعات فروش در سامانه های مدیریت ارتباطات با مشتری (CRM) ذخیره می شوند .اطلاعات اتوماسیون اداری  ، و نرم افزار های کاربردی دیگر هم به موارد بالا اضافه کنید .

 

اطلاعات چه درباره مشتری باشند یا درباره محصول یا هر چیز دیگری به صورت مجزا در نقاط مختلف و جدا از هم نگهداری می شوند . در نتیجه امکان استفاده از این اطلاعات به شکل موثر و در ارتباط با یکدیگر وجود ندارد . معمولا ارتباطی بین نرم افزار های کاربردی در یک شرکت وجود ندارد و اطلاعات صرفا ذخیره می شوند .

 

 

گزارش گیری و پردازش اطلاعات

 

حتی اگر در یک شرکت فرایند صحیحی برای جمع آوری اطلاعات وجود داشته باشد ،گزارش گیری از آنها ( برای مثال گزارش مالی ) کاری زمان بر است و نیاز به نیروی انسانی زیادی دارد . 

 

این موضوع بر کاربرد موثر اطلاعات اثر می گذارد چون گزارشات با فاصله زمانی ارائه می شوند و به روز نیستند .

عدم استفاده موثر از گزارشات

 

علاوه بر وقت گیر بودن و قدیمی بودن اطلاعات ، تاثیر این گزراش ها بر تصمیم گیری مدیران یک سازمان چندان زیاد نیست. (به علت نوع و نحوه ارائه آنها)

 

استخراج اطلاعات درون یک گزارش مالی  و فهم درست آن خود به زمان زیادی احتیاج دارد ( حتی برای یک گروه از افراد) به همین علت تاثیر گزارش های سنتی بر بهبود عملکرد سازمان ها زیاد نیست و در بسیاری از مواقع صرفا به عنوان یک فعالیت روتین انجام می شود .

time consuming report 02

هوش تجاری دیکام چگونه به شما کمک می کند ؟

data processing funnel 02

تجمیع اطلاعات

 

هوش تجاری با جمع آوری و دسته بندی تمام اطلاعات از درون نرم افزارهای عملیاتی ( حسابداری ، CRM ، BPMS ، و …) به شما اجاز می دهد تا بر تمام فعالیت های شرکت خود اشراف داشته باشید . قادر خواهید بود فعالیت هر واحد و یا پرسنل را رصد کنید و با مقایسه روند فعالیت ها با اهداف از پیش تعیین شده بر عملکرد آنها نظارت داشته باشید .

گزارش گیری خودکار و به روز

اطلاعات در سیستم هوش تجاری به صورت لحظه ای ، به روز و با یک کلیک ایجاد می شوند . این نوع از دسترسی به اطلاعات نه تنها زمان بر نیست بلکه عامل و خطای انسانی را حذف می کند. کاهش هزینه های انسانی و بالا بردن سرعت تصمیم گیری به شما قدرت بیشتری برای اداره شرکت  خواهد داد .

automatic report
تصویر سازی اطلاعات

تصویر سازی اطلاعات

تصویر سازی نوعی از نمایش دادن اطلاعات به صورت نمودار و داشبورد است و در نقطه مقابل گزارش گیری سنتی ( جداول اکسل)  قرار دارد . تصویر سازی به شما کمک می کند تا با یک نگاه و به سرعت حجم زیادی از اطلاعات را مشاهده کنید و در همان لحظه قادر به تصمیم گیری باشید .

تعیین شاخص (kpi)

شاخص های کلیدی عملکرد ( kpi) نشانه هایی هستند که به مدیران شرکت کمک می کنند به سمت اهداف حرکت کنند . به کمک هوش تجاری می توانید این شاخص ها را به صورت روزانه یا دوره ای مشاهده کنید و تحت نظر بگیرید . برای مثال شاخص های مالی به شما میزان سود ، درآمد ، فروش و مواردی مانند آن را نشان می دهند .

kpi 3
fast access to information 02

دسترسی آسان به اطلاعات

دسترسی به موقع و آسان به اطلاعات شروعی برای تحول یک سازمان است.

 

به کمک هوش تجاری مدیران و پرسنل شرکت همه می توانند  به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند . نرم افزار دیکام حتی این امکان را به شما می دهد که داشبورد های اطلاعاتی را در خارج از سازمان خود و در اختیار مشتریان و شرکت های تامین کننده و همکار قرار دهید تا روند کاری میان شما و آنها تسهیل شود .

تصمیم گیری در زمان مناسب

امروزه سرعت و تنوع اتفاقاتی که  در بازار رخ می دهند جایی برای آزمون و خطا و حدس و گمان باقی نمی گذارد . شرکت هایی که به کمک اطلاعات و با سرعت و به درستی تصمیم گیری می کنند نسبت به رقبای خود برگ برنده مهمی دراختیار دارند .

 

هوش تجاری به شما امکان می دهد اطلاعات صحیح را در زمان مناسب و به کاربر مناسب ارائه دهید تا کارها به بهترین شکل ممکن در شرکت شما انجام شود.

business man confusing

پیاده سازی گام به گام و هدفمند هوش تجاری

برای موفقیت در پروژه هوش تجاری لازم است تا کسب و کار شرکت دریافت کننده خدمت به خوبی از طرف ارائه کننده نرم افزاز شناخته شود . اهداف و برنامه های تجاری شرکت بایستی تعیین شود و بر اساس هدف های مشخص شده شاخص های عملکردی (KPI ) مناسب شناسایی گردد .

 

مراحل پیاده سازی هوش تجاری دیکام

هوش تجاری دیکام چه امکانات و مزایایی دارد ؟

نرم افزار کاملا ایرانی

قابلیت توسعه و سفارشی سازی سازی متناسب با نیاز مشتری

استدیو قدرتمند دیکام

استدیو اختصاصی قدرتمند و منعطف برای ساخت داشبورد ها و اتصال به منابع داده

گزارش گیری قوی و آسان

داشبورد های متنوع و کاربردی ، گزارش گیری در لحظه و آنلاین

تصویر سازی زیبا و قدرتمند

نمایش اطلاعات به صورت داشبورد های تعاملی

نسخه مخصوص موبایل و تبلت

امکان دسترسی و مشاهده اطلاعات د رتمامی شبانه روز و در هر نقطه به وسیله تلفن همراه

decom bi mobile dashbord 05

تعیین سطح دسترسی کاربران

کنترل کامل بر سطح دسترسی به اطلاعات کاربران درون سازمانی و بیرون از سازمان (مشتری ،تامین کننده و ...)

اتصال به نرم افزار های عملیاتی

قابلیت اتصال مستقیم به پایگاه داده نمامی نرم افزار های عملیاتی موجود ( حسابداری ،CRM،BPMST و ...)

محیط نرم افزاری ساده و کاربردی

بدون پیچیدگی و با تنها چند کلیک به اطلاعات دسترسی دارید

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید 

دیکام همراه مطمئن شما

برای مشاهده دمو محصولات ، درخواست همکاری و یا مشاوره  فرم زیر را پر کنید 

همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

تماس بگیرید.